+90 216 419 00 90
taraftar atkısı törme bere dokuma bere baskı forma

sampiyon şampiyon sports toptan atkı üretimi toptan forma üretimi

DRY TOUCH

DRY TOUCH® özel teknikler kullanılarak üretilen ileri teknoloji ürünü fonksiyonel kanal kesitli ipliklerden oluşmaktadır. Bu ileri teknoloji ve fonksiyonellik bir araya gelerek üstün performanslı aynı zamanda doğal görünümlü, yumuşak tutumlu ve daha örtücü olan DRY TOUCH® kumaşı yaratmıştır.Kanallı lifleri ile nem ve hava transferini kolaylaştıran DRY TOUCH®, havanın dışarıdan içeriye, nemin ise içeriden dışarıya kolayca atılmasını sağlar.

DRY TOUCH® performans kumaşları kullanım alanları

•Spor Giyim

•İç Giyim

•Denim Giyim

•İş Elbisesi

•Hazır Giyim alanları başta olmak birçok alanda kullanılabilir.

DRY TOUCH® ANTIMICROBIAL

Gümüş iyonlarıyla mikroplara karşı etkili… DRY TOUCH® Antimicrobial kumaşlar, geniş spektrumlu ve kalıcı antimikrobiyal etki sağlyan ileri teknoloji ürünü polyester ipliklerden üretilir. DRY TOUCH® Antimicrobial kumaşlarda kullanılan polyester ipliklerdeki biyolojik aktif madde gümüş iyonlarından oluşmaktadır ve Oeko-Tex aktif kimyasallar listesine dahildir. İnsan sağlığına zararı olmadığı tarafsız uzmanlarca Oeko-Tex 100 class 1 belgesi ile onaylanmıştır.

DRY TOUCH® COTTONLIKE

Dokusu pamuk gibi, özellikleri pamuktan da iyi… Korteks tarafından geliştirilen bir yöntemle; %100 polyester ileri teknoloji ürünü POY ipliğin tekstürize edilmesi sonucu elde edilen cottonlike iplikler, doğal elyafa benzeyen yüksek filamanlı ipliklerdir. Doğal elyaf görüntüsüne sahip olan cottonlike ile üretilen DRY TOUCH® kumaşlar pamukla kıyaslandığında daha az buruşur, daha az çeker ve çok daha mukavemetlidir ancak dokunulduğunda yumuşak ve pamuklu bir his verir.

DRY TOUCH® MICROMUSS

Esnek, sağlıklı ve ferah… İleri teknoloji ürünü micromuss, yüksek elastikiyet ve streç özelliği ile iplikte esnekliğin arzu edildiği durumlar için en doğru seçenektir. Esnekliğin önemli olduğu ürünlerde poliamid iplikler yerine ya da bu ipliklerle beraber micromuss iplikler kullanılabilir. Bu özellikleri ile DRY TOUCH® Micromuss kumaşlar her türlü çorap, iç çamaşırı ve mayo üretimine uygundur. Esnek, sağlıklı ve ferah… Doğal elyaflar nemi emerek vücudun dışına ve kumaşın üzerine çekerler, ancak çok fazla nem emip birikme yaparlar. Kuruma sürelerinin uzunluğu nemin ürün ile cilt arasına sıkışıp kalmasına neden olur ve bu da vücut ısısında dengesizliğe yol açar.

DRY TOUCH® COMFORT

Çok yumuşak bir tuşesi olan DRY TOUCH® Comfort yüksek hava geçirgenliği sayesinde nefes alır ve hızlı su emiciliğine sahiptir. Çabuk kurur ve kuruluk hissi verir. Ayrıca patlama dayanımı oldukça yüksektir. Bu özelliklere ek olarak DRY TOUCH® Comfort kumaşların boncuklaşmaması, yüksek aşınma dayanımı, ter haslığı ve leke tutmazlığı pamuklu kumaşlara karşı üstünlük sağlar.