bizi seçti… Dünyaca Ünlü Markalar önce Sağlık… Antibakteriyel,
Nefes Alan Kumaşlar
Firma Logosuna Özel Promosyon Ürünler ve
Kurumsal Hediyelikler

1973 yılında kurulan Şampiyon Sport spor giyim üretimi üzerine uzmanlaşmış bir firmadır.

Firmamız; kalite, profesyonellik anlayışı, rekabetçi fiyat politikası ve güvenilir servis ile müşterilerine en iyi hizmeti sunmaktadır. Şampiyon Sport dünyada ki son trendleri takip ederek, ürün geliştirme ortağı olarak kabul görmeyi amaç edinmektedir.
Her ay ürün koleksiyonumuzu güncellemekte ,42 yıllık iplik , kumaş birikimi ve deneyimli tasarım ekibi ile müşteri ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak her müşterinin ihtiyacına profesyonelce cevap vermektedir.

Şampiyon Sport İhracat

Dünyanın bir çok ülkesindeki; futbol basketbol klüplerine, spor organizasyonlarına, önde gelen firma ve kuruluşların promosyon projelerine, taraftar gruplarına, spor ürünleri üreteci markalara ve daha bir çok kitleye özel ürünler üretip Amerika, Avrupa, Asya ve Afrika kıtalarındaki ülkelere ihrac ediyoruz. İstenilen ürünlerin zamanında teslim edilmesini ihracat vizyonumuz olarak benimsiyoruz. Direk ihracatımızın dışında klüplerin ve organizasyonların aracılığı ile dünyanın hemen hemen her ülkesine ulaşıyoruz.

Şampiyon Sport Katalog 2021

Kataloğumuz dönem dönem güncellenmekte olup daha fazla ürün çeşidine ulaşmak için bizimle iletişime geçin.

Organik Pamuk

Pamuk, su kullanımı ve çevresel etki bakımından en zararlı tekstil elyaflarından biridir. Geleneksel pamuğun yetiştirilmesinde; genetiği değiştirilmiş tohumlar, yüksek miktarda su, toprak verimliliği ve insan sağlığı için zararlı pestisitler kullanılır.

Lenzing Selülozik Elyaflar

Lenzing selülozik elyaflar, sürdürülebilir kaynaklardan elde edilen ağaç hamurundan, çevreye duyarlı süreçlerle üretilir. Selüloz, biyolojik olarak parçalanabilir, böylece kullanım sonrası tamamen doğaya geri dönebilir.

Bambu

Bambu, dünyadaki en sürdürülebilir bitkilerden biridir; oldukça hızlı büyür ve benzer bitkilere göre %35 daha fazla oksijen üretir. Geleneksel pamuğun aksine; herhangi bir böcek ilacı, kimyasal gübre veya aşırı sulamaya ihtiyaç duymaz.

Geri dönüştürülmüş polyester

Dünyada en yaygın kullanılan tekstil materyali olan polyester, toplam tüketimin neredeyse yarısını oluşturmaktadır. Petrole bağımlı, dolayısıyla yenilenemeyen kaynaklardan, enerji yoğun proseslerle üretilir. Polyestere alternatif olan geri dönüştürülmüş polyester ise; ham madde olarak plastik şişeleri ve tekstil atıklarını kullanır. Böylece, çevre ve okyanus kirliliğine neden olacak, doğada çözünemeyen materyallere ikinci bir hayat verir.

.

Sosyal sürdürülebilirlik

Katma değerini insan emeği üzerinden yaratan moda sektörü, varlığını tekstil işçilerine borçludur. Tedarik zincirinin en emek-yoğun bölümünde, konfeksiyon aşamasında faaliyet gösteren bir firma olarak; adil ücret, güvenli çalışma koşulları, sosyal güvenlik ve cinsiyet eşitliği sağlayan bir sektörün parçası olmak istiyoruz. Bu hedef için üzerimize düşen sorumluluğun farkındayız.

UN GLOBAL compact

Şampiyon Sport olarak, strateji ve operasyonlarımızı insan hakları, çalışma standartları, çevre ve yolsuzlukla mücadele alanlarındaki evrensel ilkelerle uyumlu hale getiriyoruz ve toplumsal hedefler için harekete geçiyoruz. UN Global Compact imzacısı olarak, her yıl Küresel İlkeler doğrultusundaki çalışmalarımızı raporluyor, paydaşlarımız ve kamuoyunun dikkatine sunuyoruz.